Spotkania z dr Cecylią Iwaniszewską

Dodano 14. grudnia 2017 r.

Relacja ze spotkania otwartego zorganizowanego przez Koło Naukowe Studentów Astronomii z dr Cecylią Iwaniszewską w dniu 4 grudnia 2017r w Instytucie Fizyki. Dr Cecylia Iwaniszewska, pierwsza w historii doktor astronomii UMK, opowiedziała o początkach UMK, toruńskiej astronomii, wybitnych postaciach, które spotkała podczas swojej pracy na naszym Uniwersytecie oraz o własnych dokonaniach, przeżyciach, obserwacjach i doświadczeniach na tle historii lokalnej i powszechnej.
Wydarzenie to było jednocześnie początkiem cyklu spotkań im. Władysława Dziewulskiego. To właśnie 4 grudnia 1945 roku odbyły się pierwsze wykłady na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, w tym wykład prof. Dziewulskiego "Astronomia ogólna".