"Regulacja Dolnej Wisły – korzyści i skutki"- dyskusja panelowa

Dodano 29. maja 2017 r.

Korzyści i skutki regulacji Dolnej Wisły były tematem dyskusji panelowej z udziałem ekspertów, która 22 kwietnia odbyła się w Dworze Artusa w ramach 17-ego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W gronie panelistów zasiedli: prof. dr hab. Zygmunt Babiński (Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych, Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Wojciech Frątczak (Wydział Planowania Gospodarowania Wodami, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie), prof. dr hab. Andrzej Sadurski (Katedra Geologii i Hydrogeologii, Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Państwowy Instytut Geologiczny - PIB w Warszawie), prof. dr hab. Maciej Zalewski (Międzynarodowy Instytut PAN, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii w Łodzi, Katedra Ekologii Stosowanej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki) oraz - w roli moderatora - prof. dr hab. Wojciech Wysota (Przewodniczący Rady Programowej TFNiS, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i Otoczeniem Gospodarczym, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa (Rynek Staromiejski 6 w Toruniu).

Impreza adresowana była do młodzieży z gimnazjum, młodzieży z liceum, dorosłych i seniorów.