Quentin Skinner- "A Genealogy of Liberty"

Dodano 24. maja 2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Quentina Skinnera który odbył się 17 maja na Wydziale Humanistycznym.

Quentin Skinner – profesor nauk humanistycznych na Queen Mary University of London. Jeden ze współtwórców i głównych przedstawicieli tzw. szkoły z Cambridge. Autor książek poświęconych metodologii historii i historii myśli politycznej, w tym trzytomowej pracy Visions of Politics (2002), Reason and Rhetoric in the Philosophy of Hobbes (1996), Liberty before Liberalism (1998; wyd. polskie: Wolność przed liberalizmem, Toruń 2013), Hobbes and Republican Liberty (2008). Jego dwutomowe dzieło The Foundations of Modern Political Thought w 1996 roku zostało uznane przez The Times Literary Supplement za jedną ze stu najważniejszych książek dwudziestego wieku. Jego prace zostały przełożone na ponad dwadzieścia języków. Członek British Academy, Academia Europaea, American Academy of Arts and Sciences, The American Philosophical Academy, Accademia Nazionale dei Lincei i szeregu innych towarzystw naukowych. Laureat wielu nagród, w tym Wolfson Prize for History (1979), Balzan Price (2006) i Bielefelder Wissenschaftspreis (2008).