Wynalazki - System do wspomagania rozwoju percepcyjno-poznawczego niemowląt i małych dzieci

Dodano 8. czerwca 2015 r.

Na 114 Targach Wynalazczości w Paryżu złote medale zdobyły dwa wynalazki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zapraszamy na prezentację pierwszego z nich. Zgłoszenie patentowe pn. "System do wspomagania rozwoju percepcyjno-poznawczego niemowląt i małych dzieci" stworzone przez zespół naukowców w składzie: prof. Włodzisław Duch, dr dr Bibianna Bałaj, dr Joanna Dreszer-Drogorób, dr Tomasz Komendziński, dr hab. Jacek Matulewski, mgr inż. Dariusz Mikołajewski i prof. Oleksandr Sokolov, który łączy i wykorzystuje badania prowadzone przez członków Laboratorium Neurokognitywnego ICNT UMK, a w szczególności w ramach Baby Lab. Są to przedstawiciele 2 Wydziałów UMK: Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Humanistycznego.