V Toruński Kiermasz Książki Regionalnej

Dodano 29. czerwca 2017 r.

W ramach Tygodnia Bibliotek we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu 15 maja br. Toruński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego organizował V Toruński Kiermasz Książki Regionalnej. Coroczna impreza mająca za zadanie promować wydawnictwa regionalne dotyczące Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Warmii, Mazur, Powiśla i województwa kujawsko-pomorskiego odbyła się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Na piętrze aprezentowana została wystawa „Pomorze Nadwiślańskie. Regionalizmy znad Dolnej Wisły.”, która została przygotowana przy współpracy oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego usytuowanych w dolinie Wisły.

Na Kiermasz zgłaszają się wydawcy z Pomorza Gdańskiego, Mazur i województwa kujawsko-pomorskiego. Są to m.in.: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie i jej sekcja wydawnicza Kociewski Kantor Edytorski, Towarzystwo Miłośników Torunia, Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, Oficyna Wydawnicza "Retman" z Dąbrówna, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Wydawnictwo STOTOM z Torunia i Toruński Antykwariat Księgarski, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, SOP Oświatowiec w Toruniu Sp. z o.o., Wydawnictwo Region z Gdyni, Wydawnictwo Adam Marszałek, Gdański Kantor Wydawniczy, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Wydawnictwo Naukowe UMK. Na stoisku Wydawnictwa ZKP można było także nabyć publikacje Instytutu Kaszubskiego.