Nauka na Poziomie - Maciej Wojtkowski

Dodano 27. czerwca 2012 r.

Dr hab. Maciej Wojtkowski, prof. UMK - zajmuje się fizyką medyczną. Jest absolwentem UMK (1999). Kieruje Zespołami: Biofizyki Doświadczalnej oraz Optycznego Obrazowania Biomedycznego. Wniósł znaczący wkład w rozwój badań okulistycznych w Polsce i na świecie dzięki skonstruowaniu tomografu do badania siatkówki oka, z którego korzysta już wiele grup badawczych oraz klinik okulistycznych na świecie. Pracował m.in. w Massachusetts Institute of Technology, odbył staże na Uniwersytecie we Wiedniu oraz na Uniwersytecie w Kent w Canterbury. Jest stypendystą programów FNP "Start" i "Powroty" oraz laureatem stypendium tygodnika "Polityka". Otrzymał prestiżową Europejską Nagrodę dla Młodych Naukowców (EURYI). Pracuje w Zakładzie Biofizyki i Fizyki Medycznej UMK.