Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich 2017

Dodano 17. października 2017 r.

"Ponad stu rektorów gościło w Toruniu, by rozmawiać o projekcie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym. Po raz pierwszy Uniwersytet Mikołaja Kopernika zorganizował posiedzenia Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Spotkanie KRASP odbyło się 12 i 13 października. Wzięli w nim udział rektorzy polskich uczelni i wielu gości reprezentujących świat nauki.

Tematami spotkań były m.in. następujące sprawy: dyskusja nad projektem Ustawy 2.0, uczelnie w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wybory członków Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2018-2021. Gościem Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP był Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Treść: DPiI