"Dialog wymaga sztuki, sztuka wymaga dialogu"

Dodano 30. kwietnia 2015 r.

"W dniach 16 i 17 marca na Wydziale Sztuk Pięknych miał miejsce eksperyment artystyczny pt. „Sztuka wymaga dialogu, dialog wymaga sztuki”, łączący malarstwo i muzykę w spontanicznym procesie twórczym. Warsztaty zainicjowane przez studentów koła artystycznego „Zamaluj” (do niedawna znanego pod nazwą „Nareszcie”) oraz opiekuna koła dr Justynę Grzebieniowską, realizowane przy współudziale członków studencko-doktoranckiego koła naukowego (post)ART, adresowane były do uzdolnionej artystycznie młodzieży z naszego regionu. W projekcie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr I, IV i IX w Toruniu, a także z Liceum Plastycznego w Bydgoszczy i Ogólnokształcącej Szkoły Plastycznej z Golubia-Dobrzynia."